הטוב ביותר בשבילם: כל מה שכדאי לדעת על כביסה לתינוקות

בשעה טובה ומוצלחת הצטרף בן משפחה חדש למשפחה. חלק בלתי נפרד מההתנהלות עם תינוק בבית כוללת כמובן את הנושא של כביסות, והרבה מהן. באופן טבעי, ההתנהלות השוטפת עם תינוקות כוללת החלפה של בגדים באופן תדיר, כאשר לכביסה יש חשיבות הן מבחינת הנוחות והגמישות של הבד אבל גם מבחינת השמירה על הבגדים אשר בהם נוטים להשתמש גם בעבור הילדים הבאים במשפחה או מעבירים הלאה. אם גם אתם רוצים ללמוד כיצד לכבס לתינוק, להלן כל מה שצריך לדעת.

כביסה לתינוקות – כך תוכלו לשמור על הבגד והעור של התינוק לאורך זמן

בשונה מכביסה של מבוגרים, כאשר מכבסים לתינוקות צריך לשים דגש על כביסה אשר שומרת על הבד רך כמו גם נעים מיד לאחר שהבגדים יוצאים מהכביסה. על כן, השאלה איך עושים כביסה לתינוקות מתחילה עוד מיד לאחר הלידה. את כל הבגדים שאתם מקבלים או רכשתם לקראת התינוק רצוי לכבס עוד לפני השימוש הראשון, וזאת באמצעות שילוב בין ג'ל כביסה או אבקת כביסה ביחד עם מרכך ייעודי המותאם לעור העדין של התינוק, בטמפרטורה נמוכה של בין 30-40 מעלות. מאחר ומחליפים לתינוק בממוצע בין 3-4 סטים של בגדים, רצוי להשתמש בסל כביסה ולהפריד את הבגדים הכהים מהבהירים, לצד הפרדה מהבגדים של כל שאר בני הבית, כך שניתן יהיה להשתמש בחומרי כביסה ייעודים בעבור תינוקות.

כאשר אתם מבצעים רכישה של מוצרי כביסה כמו ג'ל כביסה וכן מרכך, הקפידו לבחור בחומר היפו אלרגני אשר נבדק באופן דרמטולוגי ואשר נמצא כיעיל לטובת הסרה וניקוי של בגדים תינוקות, כמו גם מותאם לעור הרגיש. בכך, תוכלו להבטיח לא רק את הסרת הכתמים אלא גם יכולת לשמור על הרוך של המגע, כך שהוא לא יגביל את התנועה של התינוק.

הסרת כתמים – בקלות ובמהירות

מאחר והבדים של התינוק נוטים להתלכלך מהר, לא פעם נוצרים כתמים אשר עלולים להתקבע ועל כן גם להרוס את הבגד. במדריך הזה תמצאו את כל הטיפים להסרה מהירה של כתמים, כאשר שימו לב לטפל בכתם בו במקום ולא להמתין, מתוך מטרה שלא לאפשר לכתם להתקבע. מאחר וההתנהלות עם תינוקות מחייבת השגחה תמידית, מומלץ לנקוט בפעולה כבר עם הופעת הכתם ולהחליף לתינוק את הבגדים. אפשר להיעזר בתכשירים ייעודים להסרת כתמים או בחומרי ניקיון שיש לכם בבית כמו למשל נוזל כלים, להניח על הכתם ולהכניס מיד לכביסה בטמפרטורה נוחה.

 

 

חומרי ניקיון איכותיים לטובת כביסה מושלמת

בחירה של חומרי ניקיון המיועדים לכביסה היא בחירה בעלת השפעה על היכולת להוביל ליצירה של כביסה בריח טוב, כאשר כיום ניתן לבצע רכישה של מוצרי פארם כמו למשל ג'ל, אבקה ומרכך כביסה המיועד לתינוקות במחיר נגיש ועם משלוח המתבצע עד הבית. בחירה של חומרי ניקיון צריכה להתבצע בהתאם לקבלת המלצות כן בדיקה מוקפדת של הרכיבים, כל זאת מתוך מטרה להבטיח פעולה משולבת הכוללת את הסרת הכתמים לצד ריכוך של הבד, כך שניתן יהיה להשתמש בבגד במשך מספר רב של פעמים, ואף להעביר הלאה לבני המשפחה.

לסיכום

כביסה לתינוקות צריכה להתבצע על בסיס יומיומי, כאשר רצוי לכבס במעלות נמוכות של בין 30-40 טמפרטורות. שימו לב להפריד בין הבדים בהירים לבין הבדים הכהים וכן לכבס את הבגד מיד לאחר שאתם מקבלים אותו, כל זאת מתוך מטרה לשמור על מגע נעים לעורו של התינוק.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.