מסירים את הכתמים: איך לנקות סוגי נעליים שונים?

ארון הנעליים הוא חלק משמעותי מאוד מהלוק של גברים ונשים. יחד עם זאת, נעליים באופן טבעי נוטות להתלכלך, כאשר חשוב מאוד לשמור על שגרת ניקיון אשר תאפשר לא רק לשמור על הנעל לאורך זמן אלא גם להימנע מכתמים עיקשים שאותם יהיה קשה מאוד להסיר. כיצד תוכלו להסיר את הכתמים ולשמור על הנעליים שלכם? להלן סקירה אשר  תסייע לכם להוביל ליצירה של שגרת ניקיון  אפקטיבית, כחלק משמירה על ארון נעליים מבריק.

נעל בובה

אחד מהטרנדים החמים והעל זמניים בעולם האופנה וההנעלה בפרט הן ללא ספק נעלי בובה. נעל בובה היא נעל פרקטית שיכולה להתאים גם לאירועים וגם לחיי היום יום, ולכן בשביל לשמור עליה נקייה ומצוחצחת אפשר לנקות באמצעות מגבון לח. שימו לב כי בשלב הראשון נדרש קודם כל להסיר את האבק לא רק מהנעל עצמה אלא גם מהסוליה באמצעות מטלית יבשה, ולאחר מכן באמצעות מטלית לחה לנקות בעדינות את הנעל, ולאחר מכן להשלים את פעולת הניקוי באמצעות נייר סופג, כל זאת מתוך מטרה להבריק את הנעל ולשמור עליה.

נעל מוקסין לבנה

באופן טבעי, נעל בצבע לבן נוטה להתלכלך מהר יותר, בעקבות לכלכוך שמופיע בפרק זמן קצר. על מנת לנקות נעל מוקסין לבנה אפשר ואף רצוי להשתמש בחומרי ניקיון טבעיים כמו למשל סודה לשתייה. כל מה שצריך לעשות הוא לערבב כף של סודה לשתייה ביחד עם מעט חומץ וכן מים מהברז, ובאמצעות מברשת שיניים לקרצף עד שכל הכתמים נעלמים. לאחר מכן מומלץ להניח את הנעל ליד אור השמש לטובת ייבוש, כל זאת מתוך מטרה להוביל לניקוי יסודי.

נעל  סניקרס

נעל הסניקרס התלכלכה? ובכן, אפשר לנקות אותה בקלות באמצעות מספר צעדים פשוטים הכוללים ניקוי באמצעות מברשת שיניים ומעט נוזל כלים, לצד ניצול מכונת הכביסה לטובת ניקוי יסודי. כאן תוכלו למצוא מדריך אשר מסביר צעד אחר צעד כיצד לנקות את הנעל באופן יסודי, כך שהנעליים יבריקו.

 

 

נעל עור

נעלי עור אפשר למצוא בארון הנעליים של כל אחד ואחת מאיתנו הן כמובן נעלי עור. על מנת לנקות את נעל עור נדרש לבצע רכישה מראש של משחה ייעודית אשר מאפשרת לנקות את הכתמים מהנעל כמו גם ליצור ברק בנעל. שימו לב כי ניתן כיום לרכוש משחות באיכות מעולה ובעלות כספית אטרקטיבית דרך חברות המתמחות בתחום, אולם רצוי לבצע השוואת מחירים בשביל להבטיח כי בסופו של דבר ניתן יהיה לנקות את הנעל באופן יסודי.

נעל זמש

זמש הוא חומר עדין מאוד ולכן אם אתם רוצים לנקות נעל עשויה בד זמש, הטכניקה הטובה ביותר היא באמצעות אדים של מים לצד מברשת שייניים. הרימו את הנעל והפכו אותה כלפי האדים, ובאמצעות מברשת התחילו לשפשף בעדינות את הנעל, עד להסרת הכתם. במידת הצורך אפשר להשתמש גם במגבון אולם שימו לב כי אתם לא משפשפים חזק מדי בשביל לא לפגוע במרקם העדין של הנעל, ובסיום הציבו את הנעל אל מול אור השמש, לטובת ייבוש.

לסיכום

הטיפים אותם הצגנו לכם כאן מהווים דרך מצוינת ליצירה לש שגרת ניקיון אשר תשמור על הנעליים שלכם לאורך זמן. מאחר וכתמים נוטים להתקבע בנעל, מומלץ אחת לשבוע לבצע ניקיון יסודי של הנעליים באמצעות חומרי ניקוי ייעודים או ביתיים, כל זאת כחלק  מהבנה כי מדובר בדרך הטובה ביותר לשמור על נעליים נקיות ומבריקות לאורך זמן, גם לאחר מספר רב של שימושים.