ספות עור

כל מה שרציתם לדעת על ניקוי ספות העור

גם אם אתם מומחים של ניקיון בתים, לא תמיד אתם מודעים לרגישות הרבה של ניקיון ספות. יש ברשותכם ספה מעור ואתם רוצים להיות בטוחים כי אתם מנקים אותה על פי הנדרש? לפניכם כל מה שעליכם לעשות ולא לעשות בנוגע לניקוי ספת העור שלכם:

מדוע צריך לנקות את ספות העור?

הספה שלכם כבר אינה נראית כפי שהיא נראתה בתצוגה ביום שרכשתם אותה? אם יש משהו שעליו ניכר הבלאי והשחיקה יותר מכל דבר אחד הוא הספה שלכם: יושבים עליה, שוכבים עליה ובעיקר נהנים מהשימוש בה. ספות עור הן ספות שעולות לא מעט כסף, כך שעל מנת ליהנות מהשקעה הכספית ומספה שתמשיך לשרת אתכם, יש צורך בתחזוקה נכונה. לאורך הזמן מצטברות על הספה כמויות גדולות של לכלוך שלבסוף שוקעות וחודרות אל תוך העור. עיקר הלכלוך הנספג הוא שומנים שונים המבוססים על זיעה ושומן מהגוף. הספה איבדה מנראותה החיונית? הגיע הזמן לנקות אותה!

איך מנקים את ספת העור?

עוד לפני שמנקים את הספה, חשוב לאפיין את סוג העור שברשותכם על מנת שיהיה ניתן להתאים את חומרי הניקיון וטכניקת הניקוי המתאימים ביותר. שימו לב כי שילוב חומרים שאינם הולמים את סוג העור של הספה שלכם, יכול להביא לנזקים בדמות קילוף העור, התכווצות שלו וכתמים שישארו עליו. אם כן, איך כדאי לנקות את הספה?

השלב הראשון של הניקיון יכלול ניקוי יבש בדמות שאיבת הלכלוך החיצוני. לא אחת מצטברות כמויות של אבק וחול על הספה, כך שעל מנת להבטיח את יעילות השלבים הבאים, יש להשקיע בשלב הניקוי היבש. השלב הבא יהיה שימוש בחומרים ייעודים לסוג העור של הספה שלכם, או משחה כללית יותר המיועדת לכל סוגי העור באשר הם. בשלב זה כל שעליכם לעשות הוא להבריש מהחומר בעדינות על הספה ולקרצף כל אזור בה. תוכלו לבצע את העבודה עם מברשת, אך ההמלצה היא דווקא לבצע את העבודה ידנית מאחר וידיים עדינות יותר בהשוואה למברשת – כך שתוכלו להבטיח שלא יהיו שריטות על העור.

השלב האחרון במלאכת הניקוי יהיה לשמן את העור. שלב זה הינו חיוני ולמעשה משרת תכלית כפולה: השימון גם מזין את העור וגם מעניק לו את הנראות המבריקה שנעלמה עם השנים. את פעולת השימון יש לבצע בלי קשר לניקוי יסודי של הספה, אלא ניתן לעשות זאת גם כפעולה נפרדת כמספר פעמים בשנה.

עם אילו חומרים בשום פנים ואופן לא לנקות?

ניקוי מערכות ההושבה מעור חייב להתבצע בצורה עדינה מאד. מעבר לכך שאקט הניקיון חייב להתבצע ברוך, כך גם חשוב לעשות שימוש במוצרי ניקיון עדינים. המשמעות? אין להשתמש בחומרים המכילים אקונומיקה או כלור, זאת מאחר והתגובות שהם מייצרים יכולות לפגוע בספה שלכם. כמו כן, בשלבי הניקוי היבש או במעמד ניקיון שטחי שמבצעים מפעם לפעם, לא מומלץ להשתמש במגבונים שבהרכבם מכילים אלכוהול, זאת מאחר והם גורמים נזק. לניקוי שטחי מפעם לפעם יש להסתפק במטלית עם מעט מים.

 

שימו לב כי לכל ספה יש את הנחיות הניקיון שלה, כך שבמידה ויש לכם ספות בד, יהיה עליכם לנקות אותה בצורה שונה מניקוי ספות העור ועל בסיס המלצות אחרות.