פוליש לרצפה עשה זאת בעצמך

פוליש לרצפה – עשה זאת בעצמך

רצפה נקייה ומבריקה היא אחת הדרכים להקנות לבית מראה נהדר, כאשר באמצעות רצפה שנראית חדשה או כזאת שעברה ליטוש והברקה –  יכולים רבים ליהנות ממרצפות בעלות מראה חדש וזאת מבלי לבצע שיפוץ מסיבי שכולל החלפת מרצפות.

אחד השירותים הבולטים שמסייעים לרבים ליהנות מרצפות נקיות  מלוטשות ויפות יותר הוא שירות פוליש לרצפה.

אבל מהם סוגים החומרים השונים להברקת הרצפה? מתי צריך בכלל פוליש ולאיזה רצפות הוא מתאים? וכחשוב מכל: כיצד אפשר לבצע את הפעולה לבד? כל התשובות והטיפים בהמשך!

אז מהו פוליש?

פוליש הוא תהליך שכולל תיקון המרצפות, ליטוש המרצפות ולאחר מכן יישום של חומר שעוותי מבריק שמגן על הרצפות ומקנה להן מראה חדש ומבריק.

פעולה זאת נעשית על ידי חברות מקצועית המתמחות בתחום כאשר העבודה נעשית עם מכונות תעשייתיות וחומרים ייעודים. בין החומרים הם חומרי הפוליש המתחלקים לסוגים שונים לבחירה ביניהם: פוליש קריסטל, מט, מבריק, ופוליש במראה הרטוב.

לאחר יישום הפעולה על המרצפות מקבלת הרצפה מראה נעים ונקי תוך שחומרי ההברקה מגנים על הרצפות מפני לכלוכים ושריטות.

אז לאילו סוגי רצפות מתאים פוליש?

פעולת ההברקה לרצפה מתאימה לכמה וכמה סוגי רצפות ביניהן: רצפות שיש, בטון, אבן, קרמיקה, גרניט פורצלן ועוד. עם זאת פוליש לא מתאים לרצפת פרקט . הפעולה של שיוף הרצפות לפני הנחת החומרים המגנים והמבריקים מקנה את היכולת להסיר מהרצפות כתמים, ולאחר מכן למשוח את הרצפות בחומרים מגנים ומבריקים בעלי מרקם שעוותי אשר הופך למרקם יפה ומבריק.

כיום אפשר להתאים כמעט את כל סוגי הפוליש לכל סוגי הרצפות תוך התאמה שנעשית באמצעות אנשי המקצוע.

כיצד מתבצע תהליך הפוליש?

תהליך זה מתבצע בכמה שלבים:

פינוי החלל – פינוי החלל הוא השלב הראשון ביישום פוליש למרצפות. כדי להתחיל חשוב בתחילה לפנות את חלל הבית מכלל החפצים והריהוט ולקחת בחשבון כי הפעולה תתבצע לפחות 24 שעות כולל הנחת החומרים על הרצפה וייבוש הרצפה.

ניקוי הרצפה – בשלב השני מנקים את הרצפות באופן יסודי ולאחר מכן משייפים רצפות למראה ומרקם אחיד תוך ביצוע תיקונים במרצפות שבורות או תקולות. לאחר התיקון ממתינים לייבוש ומשייפים פעם נוספת את הרצפה לקבלת מרקם ומראה אחיד.

בחירת החומר – בשלב זה בוחרים את החומר המתאים ביותר גם לרצפות וגם למראה הבית, כמו למשל פוליש במראה מבריק לבית במעוצב בסגנון מודרני או מלכותי, או מט לבית במראה כפרי.

מריחת החומר המבריק – כעת לאחר ההכנה, נעשית מריחת הפוליש על גבי המרצפות. המריחה נעשית על ידי מכונות פוליש שבאמצעות מברשות מיוחדות מחדירות את החומר לרצפה.

ייבוש – השלב האחרון הוא המתנה לייבוש כלל החומרים על הרצפה ולאחר מכן ניקוי והברקת הרצפות לקבלת המראה המושלם!

אז כיצד ניתן לבצע לבד פוליש לרצפות בשיטת עשה זאת בעצמך?

בכל הנוגע לפעולות כמו, תיקון מרצפות, ניקוי מרצפות, ליטוש שיש, עשה זאת בעצמך הוא אפשרי בהחלט! לבצע לבד את הפעולה של ליטוש רצפות והנחת פוליש, אכן אפשרית וזאת בתנאי ששמים לב לכל השלבים שמנינו קודם.

בנוסף חשוב לחקור מעט על סוגי הפוליש השונים וכמובן לשכור או לרכוש מכונה מקצועית אשר תסייע לכם לבצע את העבודה בקלות.

בנוסף מומלץ לפני שאתם מתחילים ליישם את הפוליש על הרצפות לנסות לבצע את הפעולה על משטח קטן יותר כדי לבדוק את התהליך וכיצד ההמראה של החומר שרכשתם מתקבל על גביה הרצפה שלכם.

לסיכום, ליטוש שיש ומרצפות, הנחת פוליש על גבי הרצפה תיקון המרצפות ועוד, כולם יעזרו לכם ליהנות מרצפה מוגנת ויפה לתקופה ארוכה.