איך לנקות את הבית לקראת סופש

איך לנקות את הבית לקראת סופ"ש

אחת המטלות המתישות ביותר היא ללא ספק ניקוי הבית לקראת הסופ"ש. בכדי שתוכלו לייעל את התהליך, אספנו בעבורכם את הטיפים הטובים ביותר לצורך ניקיון יסודי במינימום של זמן.

ניקוי הבית: לאנשים עסוקים אשר ממהרים רגע לפני כניסת השבת

מטלה קבועה אותה כל אחד מאיתנו מבצע היא ניקוי הבית. אולם, מדובר במטלה אשר דורשת זמן ומאמץ, ולכן חשוב מאוד לתכנן את תהליך הניקוי בצורה מסודרת ועם לוח זמנים מסודר אשר מאפשר לכם להגיע לסוף השבוע רגועים. בכדי לתכנן את לו"ז הניקיון, בדקו את זמני כניסת השבת ובהתאם לכך תוכלו לחלק את החלקים השונים של הבית, מהמשימות הגדולות ביותר (השילוש הקדוש של סלון-מטבח-שירותים) ועד לפינישים האחרונים של שטיפת המרצפות. מעבר לניקיונות, שימו לב כי אתם מתכננים את הזמן עם הפסקות, כך שתוכלו להעביר את הזמן בכיף ועם הבנה כי בסוף תוכלו לשהות בבית מצוחצח ומבריק.

איך לנקות את הבית - לקראת סופש

 

 מאיפה מתחילים?

בכדי לנקות בצורה יסודית, מומלץ לבצע בתחילת השבוע קנייה מרוכזת של חומרי ניקיון, או השתמשו בחומרי ניקיון טבעיים. לאחר מכן, התחילו לנקות את החדרים הגדולים אשר דורשים את מירב תשומת הלב – המטבח והסלון. גם חדר האמבטיה צריך לקבל תשומת לב, בעיקר בשל העובדה כי ניקוי יסודי של האמבטיה או המקלחון עשוי לקחת כחצי שעה עד שעה, תלוי בגודל. משום כך, מומלץ לעבוד עם אפליקציית ניהול זמן אשר מאפשרת לכם לעבור בין החדרים ולסיים בתחילה את המשימות הגדולות יותר: הסרת אבק, ניקוי באמצעות חומרי ניקוי ייעודים ולאחר מכן שאיבה וייבוש. חשוב לנקות כל רהיט באופן יסודי פעם אחת בלבד, ובצורה מחולקת. ככל שתהיו מסודרים יותר מבחינת תהליך הניקוי, כך תוכלו לסיים את ניקוי החדרים הגדולים בתוך שעה בלבד. לכן השלב הראשון של הניקוי צריך להתחיל בסידור החדר, והוצאה של פריטים אשר תופסים מקום כמו כורסאות או שולחנות אל מחוץ לחדר. לאחר מכן, ניתן להתחיל בפעולת הניקיון אשר צריכה להתחיל מלמעלה למטה: ניקוי גופי התאורה, ארונות והמדפים. כאשר אתם מנקים את המטבח, יש להשרות את חומרי הניקוי לפחות לרבע שעה עד עשרים דקות לצורך הסרת השומנים אשר מצטברים כתוצאה מטיגון ובישול, וזאת בכדי לייעל את תהליך הניקוי ולבצע אותו באופן מסודר ועם שימת דגש על עבודה רוחבית על מספר חדרים.

פעולת ניקוי מהירה ויעילה

לסיכום, שימו לב כי אתם מתמקדים באזורים גדולים יותר אשר נראים לעין, ופחות מתעסקים בניקוי של כל פינה בחדר. ניקוי יסודי ועמוק ניתן לבצע בזמנכם הפנוי, אולם לבד תתקשו מאוד לעשות זאת, בעיקר אם אתם בלחץ של זמן לקראת סופ"ש.  לכן, אם ישנם חדרים קטנים יותר בבית השאירו אותם לסוף, וזאת בכדי שתוכלו לבצע את הניקיונות האחרונים ולהתחיל את הסופ"ש כהלכה.