סלון עם רצפה מבריקה

המדריך השלם להברקה קריסטלית

אם ישנו אלמנט מרכזי המשפיע רבות על נראות החלל הרי שהוא הרצפה: כפי שהרצפות יכולות להאיר את החלל וליצור אפקט מרשים בעת שהן מתוחזקות היטב חדשות לבקרים, כך הן גם יכולות להשפיע לרעה בעת שהן סובלות מהזנחה ממושכת. פוליש לרצפה מסתמן כאחת השיטות היעילות ביותר לתחזק את הרצפות שלכם ולעורר אותן לחיים, תוך שהתוצאה המתקבלת הינה לא פחות ממרהיבה. רוצים גם אתם ללכת על רצפה נוצצת? לפניכם כל מה שצריך לדעת על פוליש קריסטל, המוכר גם בשם "הברקה קריסטלית"

מומחי ניקיון או מנקים חובבים: הכירו, זה הפוליש

בהנחה ואתם רק אוהבים ליהנות מחלל נקי ואינכם נמנים תחת הקבוצה של מומחי או חובבי הניקיון, דעו כי פוליש הינו תהליך של ניקיון שמטרתו להבריק את מרצפות הבית. קיימים כמה סוגים שונים של פוליש, כאשר כל סוג מיועד לסוג אחר של רצפות. ביצוע סוג מסוים של פוליש על רצפות שאינן מתאימות לחומרים בהם נעשה שימוש, יכול להביא לתוצאה בלתי הפיכה לרצפות שלכם, כך שחשוב לבצע עבודות שכאלו אך ורק בעזרת ידיים מקצועיות.

פוליש הקריסטל, נעים מאד

אם צריכים להכתיר סוג אחד של פוליש שהינו הפופולארי ביותר, הרי שיוכתר פוליש הקריסטל כחביב הקהל וזה שעושים בו שימוש גדול יותר בהשוואה לסוגי פוליש אחרים. מה שהופך את הפוליש הזה לייחודי יותר היא העובדה כי מחדירים אל השכבות העליונות של הריצוף חומרי הברקה, מה שגם הופך אותו לעמיד יותר. הנראות המתקבלת היא נראות של ברק, או של "אפקט מראה" אם תרצו, המייצרת תחושה של ניקיון תמידי.

מה כן חשוב לדעת? השיטה הייחודית – ההברקה הקריסטלית, מיועדת להברקת משטחים העשויים בין היתר משיש ואבן, והיא אינה מתאימה למרצפות מסוג קרמיקה וגרניט פורצלן.

 

ביצוע העבודה – מא' ועד ת'

אם אתם מעוניינים בחידוש נראות הרצפות שלכם, להעניק להן מראה מבריק וחיוני – עשו זאת עם שיטת ההברקה הקריסטלית. יחד עם זאת, ההמלצה הברורה היא לבצע עבודה של פוליש לרצפה אך ורק עם איש מקצוע המנוסה בעבודות מסוג זה. בעוד חומרי ניקיון שונים מתאימים למגוון רחב של רצפות, עבודה של פוליש קריסטלי הינה עדינה יותר ודורשת מיומנות, טכניקה והבנה מעמיקה של שידוך בין חומרים.

עוד לפני תחילת ביצוע העבודה, יבטיח איש הפוליש כי המשטח עליו הוא עובד יבש. המשך העבודה יבוסס על שני שלבים עיקריים: בשלב הראשון יתבצע חיבור של צמר פלדה אל מכונת הפוליש, כאשר המטרה היא לשפשף את המרצפות שלכם עם חומר ייעודי. השימוש בצמר פלדה אינו מקרי: בכדי שיהיה ניתן להחדיר את החומרים בהם עושים שימוש בצורה יעילה אל הרצפה, יוצרים את החיכוך עם צמר הפלדה המייצר סביבה חמה המאפשרת את החדרת החומרים בקלות.

השלב השני יכלול מריחת חומר נוסף על המרצפות, שמטרתו לייצר את נראות הברק שכולם כל כך כמהים לה. השלבים הבאים יסמנו את שלהי העבודה והם כוללים שילוב חומרים למטרות גימור, לרבות מחיקת הסימנים שהשאיר צמר הפלדה על הרצפות שלכם. תשמחו לגלות כי עם סיום העבודה, לא תזכו רק בנראות קורנת כמו שתמיד רציתם, אלא גם ברצפה המונעת החלקות וזעזועים שונים בדמות סימני גרירה ושריטות.