דמות עם מגב ודלי

האם ניתן לבצע פוליש לאריחי הגרניט-פורצלן?

לא משנה עד כמה תדאגו לנקות ולתחזק את הרצפה שלכם בבית או בבית העסק, הרי שמטבע הדברים היא מועמדת רצינית לשחיקה ולבלאי. בעוד ישנם אלמנטים שונים בחלל שקל יותר לשמור עליהם, על הרצפה צועדים ומגיעים במגע ישיר עשרות, מאות ואפילו אלפי צעדים ביום – מה שמצריך מכם לטפל בה יותר ולהעניק לה קצת יותר תשומת לב. ברמה היום יומית, ניקיון בסיסי אכן יכול להספיק, אך מה עליכם לעשות אחת לכמה חודשים?

הדרך שלכם לשמר את הנראות החיונית של רצפת הגרניט פורצלן שלכם היא לא אחרת מאשר פוליש לרצפה. שיטת הניקיון הפופולארית תעניק לרצפה שלכם את הברק הכל כך חיוני לה ותשיב אותה לימי הזוהר שלה. עבודת הפוליש המתבצעת אצלכם תעניק לכם מרצפות מבריקות ושקט נפשי למספר לא מבוטל של חודשים – בהתאם לתנועה המתבצעת עליהן. שימו לב כי הטיפול באריחי הגרניט פורצלן הינו שונה, זאת מאחר וחומרי ההברקה לא מצליחים לחדור אל השכבות העליונות.

האריחים הפופולארים ביותר בישראל: גרניט פורצלן

הפופולאריות הרבה של אריחי הגרניט פורצלן כלל לא מפתיעה, זאת מאחר וניתן ליהנות משלל גוונים, צבעים וטקסטורות של האריחים המשרתים קהלים עסקיים ופרטיים גם יחד. כמו כל סוג אחר של אריחים, למרות הנראות החיונית שלהם שאפיינה אותם תחילה, מצטברות כמויות של לכלוך שפוגעות במעטפת החיצונית-עיצובית. שלב זה, בו המרצפות משתקפות בפניכם כעכורות ומוזנחות, הוא השלב המתאים ביותר לבצע עבודת ניקיון יסודית בדמות פוליש לרצפה.

איך מתבצעת העבודה?

אחת הסיבות שבגללן לא מומלץ לאיש שאינו איש מקצוע לבצע את עבודת הפוליש בעצמו, הוא בין היתר בגלל מרצפות הגרניט-פורצלן. למרות שעבודת פוליש לרצפה מתבצעת באמצעות מכשיר הפוליש, הטכניקה המתבצעת עם אריחים אלו בפועל הינה שונה והרבה יותר עדינה בהשוואה לטכניקות המתבצעות על רצפות אחרות. האריחים הייחודים זקוקים לטיפול מיוחד ועדין יותר המבוסס על שלב ראשוני הכולל צחצוח ושיוף של השכבות העליונות של הרצפה.

בהמשך, נעשה שימוש באבן יהלום. עם פעולה זו מוחדרים חלקיקים קטנים מאד של קריסטל, והם אלו המעניקים את נראות הברק המרהיבה והנוצצת. שימו לב: קל יותר לגרום נזק לאריחים מאשר לנקות אותם, כך שחשוב מאד שאת ביצוע הפוליש תפקידו בידיים מקצועיות בלבד.

מדוע באריחי הגרניט פורצלן מבצעים סוג ניקוי שונה?

כאמור, הברקת רצפות חייבת להתבצע אך ורק עם אנשי מקצוע, ולא במקרה. אריחים של גרניט פורצלן הינם אריחים סינטטים שהופקו בטמפרטורות גבוהות מאד, כך שחומרי הברקה כדוגמת ווקס או חומרים אקרילים וקריסטלים לא מצליחים להיקלט לתוכם וכך התוצר המתקבל אינו משביע רצון. על כן, ההברקה לה אתם כמהים תתבצע בעזרת מכונה ייחודית ועם טכניקה המתאימה לסוג האריחים. עם עבודה זו נפטרים מכל הלכלוך שהצטבר לאורך שנים: החל משמנים, דרך כתמים ועד לכלוך גס יותר.

סוג נוסף של פוליש: ההברקה הקריסטלית

בעוד ישנן שיטות הברקה המתאימות לאריחי הגרניט פורצלן, ישנן שיטות שאינן מיועדות לאריחים מסוג זה אלא לאריחים אחרים. הכירו את שיטת ההברקה הקריסטלית – שיטה בה מחדירים אל שכבות הריצוף העליונות ביותר חומרי הברקה.