גינה מעוצבת

גינה מעוצבת: כך תיצרו את גינת החלומות!

מתי בפעם האחרונה שיפצתם את הגינה שלכם? חלקכם אולי רכשתם בית פרטי עם גינה מוזנחת, דחיתם את הטיפול בגינה או מפאת חוסר זמן לא הצלחתם ליצור לעצמכם את גינת החלומות שלכם. במיוחד עבורכם הכנו מדריך לשיפוץ הגינה, שיסייע לכם לתכנן את ניראותה מחדש וליצור גינה מעוצבת באמצעות ציוד לגינה ויצירתיות! כל מה שעליכם לעשות, הוא לאסוף את הרעיונות וליישם! מוכנים?

פרגולה

פתרון הצללה נהדר בגינה הוא הפרגולה. היא יכולה לספק לכם הצללה מלאה או חלקית, תלוי היכן תבחרו למקמה. בתוך הפרגולה תוכלו להתקין וילונות צדדיים שיעניקו לכם פרטיות כשתשבו בגינה, כמו כן, בחרו פרגולה המאפשרת תליית מאוורר לימי הקיץ החמים ותאורה ללילות.

דק מעץ

אחד העיצובים הנקיים והקלאסים הוא דק עץ בגינה. הדק יכול להחליף את נוכחות הדשא בגינה כך שהוא חוסך בתחזוקת דשא, כמו כן, הוא נהדר עבור פינות ישיבה בגינה. חשוב לתכנן היטב את מיקומו של הדק בגינה. משום שעבודה מסוג זה מצריכה ידע בנושא ומיומנות, חשוב לאתר איש מקצוע בעל ניסיון, שיוכל להתקין עבורכם דק עץ ביעילות ובמקצועיות.

פינת ישיבה

אחד הדברים המהנים ביותר בגינה מעוצבת, הוא שניתן לשבת בה, לארח חברים וליהנות מהאוויר הפתוח, לכן מומלץ לתכנן בגינה פינת ישיבה מרווחת. פינת הישיבה יכולה להיות על הדק עצמו או בחלק מרווח אחר של הגינה. ישנן מערכות ישיבה ייעודיות עבור הגינה, בגדלים, עיצובים ובצבעים שונים, לחלופין תוכלו לשלב פופים צבעוניים ונדנדת ישיבה, כמובן שמומלץ להקפיד לשמור על קו עיצובי אחיד גם בבחירת הרהיטים לפינת הישיבה בגינה. כדאי לדאוג להצללה באזור הישיבה על מנת לא להיפגע מנזקי מזג האוויר בזמן השהות בגינה.

פרחים

פרחים בצבעים ססגוניים הם מחזה מרהיב בגינות מעוצבות, במיוחד אם תבחרו לעצב את הגינה בצבעים מסוימים ולרכוש פרחים בצבעים הללו. תוכלו לשלב באזורים מסוימים בגינה גם שיחים ירוקי עד ושיחים רב עונתיים. תוכלו להתייעץ במשתלה לגבי סוגי פרחים המומלצים לגידול בגינה הביתית, וכמובן על תהליך גידולם.

קישוטים לגינה

לאחר שהתקנתם את דק העץ, דאגתם לפרגולה איכותית ושתלתם פרחים, הגיע תורם של האלמנטים העיצוביים להיכנס לתמונה. אחד האלמנטים האהובים בעיצוב גינות הוא מוביילים ולוכדי חלומות המוצבים על דפנות הפרגולה ואף על העצים. מעבר לכך, תוכלו לרכוש אדניות צבעוניות ומעוצבות שישדרגו את נראותם של הפרחים והצמחים שבחרתם לשתול בגינה.

לוכד חלומות לגינה

לשתות קפה בבוקר באוויר הפתוח, לארח חברים ולערוך מפגשים חברתיים ומשפחתיים בגינה הם רגעי הנאה בחיים, וכשהגינה מעוצבת ומשופצת כיף לעשות אותם. ציוד לגינה כמו פרגולה, דק מעץ, קישוטים, פרחים ופינת הישיבה יסייעו לכם לשדרג את ניראותה של הגינה. כמו כן, חשוב להקפיד לתחזק את הגינה מידי שנה והזמן הטוב ביותר לעשות זאת הוא לקראת האביב. עכשיו, גם אתם יכולים לעצב את גינת החלומות שלכם וליהנות ממנה!