עיצוב חדר נוער: מהשיפוץ, לעיצוב ועד להתאמה לנער או הנערה המתבגרים

המעבר בין גיל הילדות לגיל הנעורים מחייב חשיבה ותכנון מחדש של חדר השינה, כך שהוא יתאים לצרכים של נערים ונערות מתבגרים. למעשה, התהליך הזה עשוי להיראות מורכב למדי, אולם בדיוק לשם כך בחרנו להציג בפניכם את כל הטיפים החשובים ביותר שבאמצעותם תוכלו להוביל ליצירה של חדר אשר מתאים לבני נוער. כיצד עושים זאת ומאיפה מתחילים? להלן הפרטים.

החלפת המיטה למיטה נפתחת

חלק מהותי בתהליך העיצוב והתכנון של החדר צריך לכלול את האלמנט של המיטה. מאחר ובניגוד למבוגרים בני נוער נוטים לארח בתוך החדר חברים ללילה, אפשר לבחור במיטת נוער נפתחת אשר מאפשרת לילדים שלכם לארח ובהתאם לכך לקבל מקום נוסף, במקום מיטת היחיד הסטנדרטית. כיום ניתן לבצע רכישה של מיטת נוער מעוצבת בעלות כספית אטרקטיבית, כל זאת דרך האתר של האוס דייזין אשר מספקת שירות אישי ומענה מדויק המותאם לצרכים של כל לקוח. שימו לב כי לפני שאתם מזמינים את המיטה, אתם מודדים את החדר, כל זאת מתוך מטרה להוביל להתאמה מדויקת גם מבחינת הפן של העיצוב אבל גם מבחינת המרחב.

בחירת קונספט עיצוב

אלמנט חשוב מאוד בתהליך העיצוב המחודש של החדר הוא בחירת קונספט העיצוב. מאחר ומדובר בנערים שיש להם כבר דעה מבוססת, מומלץ לשבת ביחד ולבחון מולם כיצד הם רואים את החדר העתידי מבחינת העיצוב, ולאיזה קונספט הם הכי מתחברים. לאחר שבחרתם את קונספט העיצוב – בין אם מדובר בעיצוב מודרני או בעיצוב אורבני, השלב הבא הוא לבנות קיר השראה עם אלמנטים שאותם תרצו לשלב בחדר השינה, כך שניתן יהיה בסופו של דבר להוביל ליצירה של חדר מעוצב שתואם באופן מדויק את הטעם האישי של הנער או הנערה.

 

 

חידוש ריהוט קיים

על מנת לחסוך כסף בתהליך השיפוץ של החדר, אפשר בהחלט לנצל את הריהוט הקיים ולחדש אותו. כך לדוגמה, אם בחדר כורסה אשר שימשה בעבר בתוך כורסת הנקה, ניתן להסב אותה לכורסה מעוצבת אשר תשתלב בצורה מושלמת עם העיצוב הנבחר. ריפוד מחדש של כורסאות לצד צביעה מחודשת של שולחן אותו ניתן להסב לפינת עבודה מהווה הזדמנות מעולה לניצול הריהוט הקיים בבית או ריהוט יד שנייה, בעלות כספית נוחה ועם שימת דגש על התאמה לצרכים של בני נוער.

הגדרת החלל

בתהליך העיצוב חשוב מאוד לחלק את החדר לאזורים – אזור רביצה, אזור למידה ואזור שינה. אם מדובר בחדר קטן, העדיפו לבחור בריהוט מודולרי כמו למשל מיטה נפתחת או שולחן נפתח, כחלק מיצירה של מרחב שהוא פרקטי אך גם כזה שממקסם את גודל החלל. במידה ומדובר בחדר גדול, רצוי לבצע את ההפרדה באמצעות ריהוט כמו למשל ספרייה אשר תוחמת בין אזור הלמידה לבין אזור השינה, כחלק מיצירה של חדר שינה מעוצב אך גם פרקטי.

צביעה של הקירות

לצבע של החדר יש השפעה משמעותית על התחושה. צביעה מחודשת של החדר באמצעות בעלי מקצוע מחייבת השקעה כספית לא מבוטלת, ועל כן מומלץ לבצע השוואת מחירים בין הספקים, מתוך מטרה לקבל הצעת מחיר אשר תואמת את מסגרת התקציב. אם אתם מעוניינים  לחסוך בנושא הצביעה, אפשר בהחלט לבחון אפשרות של הדבקת טפט, וזאת מתוך מטרה לשדרג את הקירות בעלות כספית אטרקטיבית ועם שימת דגש על התאמה לקונספט העיצוב הנבחר.

לסיכום

באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו לעצב מחדש את חדר הילדים לכדי חדר נוער מעוצב ונעים. תכנון מדויק הכולל קיר השראה, בחינת מסגרת התקציב והתייעצות עם בן או בת הנוער הם אלמנטים קריטיים אשר יבטיחו כי בסופו של דבר התוצאה הסופית תהיה לשביעות רצונם, ותשרת אותם למשך שנים ארוכות.