טיפים לניקוי רהיטים

טיפים לניקוי רהיטים

אנשים משקיעים אלפי שקלים ברכישת הריהוט ואף מקפידים על עיצוב ואיכות, אך מספיק רגע אחד של חוסר תשומת לב על מנת שכתם לא רצוי יתפוס מקום של כבוד ויעיב על ההנאה מאותו פריט. מכאן שלצד העובדה שמראש ניתן לבחור רהיטים בגוונים כהים ולצד העובדה שמראש ניתן להשקיע בחומרים שפחות סופגים כתמים, נוסיף ונציין שיש אינספור טיפים פשוטים שמומלץ ליישם בבית – בין אם הילד הפיל מרק על הספה ובין אם האורח העמיד כוס יין על שידת העץ היוקרתית ועתה קו מתאר עגול ממאן להיעלם.

שקיפות ריחנית

טרם נעבור לשורת הטיפים מתחום הניקוי הביתי, נעצור לציין שתי עובדות חשובות: ראשית שפעם בשנה מומלץ להזמין מנקה ספות. מדוע? ובכן אם אתם מכבסים מדי יום את הבגדים ושוטפים מדי שבוע את הרצפה, הרי שזה רק הגיוני שלפחות פעם בשנה תנקו כראוי את האבק והלכלוך שהצטברו על מצע הישיבה. שנית נציין שלפני שחוזרים הביתה עם פריט הריהוט, יש לעצור ולוודא מאלו חומרים הוא עשוי. כך למשל לקוחות חברת "ארנה רהיטים", שברחוב אבולעפיה 15 תל אביב, נהנים מהידיעה שחומרי הגלם איכותיים ואף משקיפות מלאה בכול הנוגע לסוג החומר. בנוסף הלקוחות מצוידים בטיפים יעילים עבור ניקוי עצמאי – כמובן בהתאם לסוג החומר. מבקשים דוגמה? ובכן אם בוחנים בחנות חדרי שינה מעוצבים, ראוי להביט מעבר לעיצוב ולמפרט ולבחון כיצד לתחזק נכונה הן את הריפוד של המשענת והן את מסגרת העץ.

ספות עור

רבים בוחרים לרכוש ספות עור ולו כי הן ידועות כמאוד איכותיות וככאלו שאינן ממהרות לספוג כתמים. עם זאת, גם ספות עור עשויות להתלכלך וכשזה קורה יש לנקות עם מטלית לחה ספוגה במים, או לחלופין עם חלב פנים, מתוך מטרה למנוע מהעור להתייבש. כמו כן, אם הכתם שומני שפכו עליו מעט חלב והברישו עם פיסת בד יבשה. מה אין לעשות? אין לנקות עם ספוג הפלא – הוא עשוי לפגום בשכבה החיצונית של הספה. עוד נציין שאין לתת לכתם להתבסס, אם זה יקרה לא תוכלו לטפל בו לבד.

ניקוי רהיטי עץ

לילדים ישנה משיכה מוזרה לצייר על עץ ועל כן כאשר זה קורה רצוי להחזיר את העיצוב המקורי (ובו זמנית להסביר לילדים שיש דפי ציור). כיצד מנקים? אם רק תחפשו תמצאו מגוון חומרים ייעודיים עבור ניקוי עץ. לאחר שבוחרים, מנקים בפינה נסתרת ובוחנים את יעילות החומר. עם זאת, לעיתים מטלית עם מים תסגור את הפינה, כאשר המטלית האידאלית תהיה מסוג מיקרופייבר, ולו כי היא אינה מתירה סיבים. בתום הניקוי ולאחר שהמשטח התייבש, מומלץ לשמן, אם על מנת לשמור על חיוניות העץ ואם על מנת להשיג מראה אחיד. עוד בהקשר לעץ נציין שקיימים חומרי ניקיון שכוללים ווקס (מסייע להבריק את העץ) והם אידאלים במיוחד עבור טיפול בשריטות (לאחר פעולת השיוף). נוסף לכך, ישנם חומרי ניקיון טבעיים עמם תוכלו להבריק את רהיטי העץ בקלות.

ניקוי ספות בד מיקרופייבר

בדי מיקרופייבר מאוד פופולאריים וידועים לטובה בשל אי ספיגת נוזלים, עובדה שבין היתר מקלה על פעולת הניקוי ומסייעת לרהיט לשמור על מראה חדש לאורך זמן. עם זאת, גם בד זה אינו לגמרי חסין מכתמים ועל כן טוב לדעת שבעת הצורך ניתן לטפל בכתם באופן ביתי. בהנחה ונשפכה כוס מים, רצוי לספוג את הנוזל ולאחר מכן לייבש באמצעות פן, כאשר אם מדובר ביין ולא בכוס מים, היעזרו במטלית מהולה במעט סבון כלים.

ניקוי מושכל

לסיכום נציין שחשוב לרכוש איכות, להבין מאלו חומרים הריהוט עשוי, לבדוק את פעולת הניקוי בנקודה נסתרת ולאחר כל רכישה לבצע שיעורי בית לגבי ניקוי ביתי, כי כתם אף פעם אינו רצוי או מתוכנן.