חשוב לשמור על עור הפנים: איך לנקות מברשות איפור?

חשבתן פעם למה האיפור שלכן פשוט לא נראה מושלם כמו שקיוויתן? או אולי שמתן לב שיש יותר פצעונים על העור לאחרונה? סביר להניח שהאשמה על מברשות האיפור שלכן. חשבו על זה רגע: אתן לוקחות את המייק-אפ האהוב עליכן ומורחות אותו עם מברשת שמונחת על הכיור כבר שבועות, וספגה אבק, שמן וחיידקים. בכל פעם שאתן משתמשות בה, אתן מפזרות את כל הלכלוך הזה בחזרה על הפנים שלכן. ניקוי מברשות האיפור באופן קבוע הוא צעד שרבות מתעלמות ממנו, אבל הוא יכול לשנות את חוויית האיפור ואת בריאות העור שלכן ללא הכר. ניקוי המברשות לא רק מבטיח איפור חלק ומקצועי יותר, אלא גם מסייע במניעת בעיות עור כמו אקנה וגירויים. אם מעולם לא ניקיתן את המברשות שלכן או שעבר הרבה זמן מאז – אל דאגה, אנחנו כאן כדי ללוות אתכן בתהליך ולהסביר למה כל כך חשוב לשמור על הכלים האלה נקיים ומצוחצחים.

מניעת בעיות עור

אחת הסיבות העיקריות לניקוי מברשות איפור היא כדי למנוע בעיות עור. מברשות צוברות לאורך זמן לכלוך, שומן וחיידקים. שימוש במברשות מלוכלכות על הפנים עלול לגרום למגוון בעיות בעור, כולל אקנה וזיהומים. לאלו מכן שנמצאות בתהליך של טיפול באקנה, שימוש במברשות נקיות חיוני במיוחד כדי למנוע החמרה של המצב.

מריחה יעילה של האיפור

מברשות נקיות תורמות למריחה יעילה יותר של האיפור. מברשות איפור מלוכלכות עלולות לגרום לאיפור להימרח בצורה לא אחידה, מה שמוביל לתוצאה מנומרת או מפוספסת. ניקוי המברשות באופן סדיר מבטיח שהאיפור ייראה חלק ומושלם. פעולה זו גם מאריכה את חיי המברשות, וחוסכת לכן כסף בטווח הרחוק.

הימנעות מהצטברות לכלוך

הצטברות של לכלוך על מברשות עלולה לפגוע בביצועים שלהן. עם הזמן, שאריות של איפור שמצטברות על הסיבים הופכות אותם לקשים ופחות יעילים. ניקוי קבוע מסיר את השכבה הזו ומאפשר למברשות לתפקד כמו שצריך. נקודה זו חשובה במיוחד כדי להשיג מראה מקצועי עם האיפור.

איך לנקות מברשות איפור?

ניקוי מברשות איפור הוא תהליך פשוט שאפשר לעשות עם חומרים שבטח כבר יש לכן בבית. הנה מדריך צעד אחר צעד איך לנקות ביעילות את המברשות:

צעד 1: איסוף הציוד

כדי לנקות את מברשות האיפור שלכן, תצטרכו:

  • שמפו עדין או תכשיר ניקוי ייעודי למברשות
  • מים פושרים
  • מגבת נקייה
  • רפידת ניקוי למברשות או את כף היד שלכן

צעד 2: שטיפת המברשות

התחילו בשטיפת סיבי המברשת מתחת למים פושרים. הקפידו לכוון את הסיבים כלפי מטה כדי למנוע חדירת מים לתוך הפרולל (החלק המתכתי שמחזיק את הסיבים), מה שעלול להחליש את הדבק ולגרום לנשירה של השיער.

צעד 3: מריחת חומר ניקוי

מרחו כמות קטנה של שמפו עדין או תכשיר ניקוי אחר על הסיבים. אפשר לשים את חומר הניקוי על כף היד או על משטח ייעודי לניקוי מברשות. שפשפו את סיבי המברשת בחומר הניקוי עד שנוצר קצף.

צעד 4: שפשוף עדין

שפשפו בעדינות את הסיבים כדי להיפטר משאריות של איפור ולכלוך. הקפידו לא לשפשף חזק מדי, כי זה יכול לפגוע בסיבים. המשיכו לסובב את המברשת עד שהיא נראית נקייה.

צעד 5: שטיפה יסודית

שטפו את סיבי המברשת במים פושרים עד שכל חומר הניקוי נעלם. ודאו שהמים צלולים ולא נותרו שאריות של סבון.

צעד 6: סחיטה של עודפי מים

סחטו בעדינות את עודפי המים מהסיבים באמצעות מגבת נקייה. היו עדינות כדי לא למשוך סיבים החוצה בטעות.

צעד 7: עיצוב מחדש וייבוש

עצבו מחדש את סיבי המברשת לצורתם המקורית. הניחו את המברשות שטוחות על מגבת נקייה כשהסיבים בולטים מעבר לקצה השולחן. זה מאפשר למברשות להתייבש בצורתן הטבעית ומונע מים מלחלחל לתוך הפרולל.

תדירות הניקוי

המרווחים בין ניקוי המברשות תלויים בתדירות שבה אתן משתמשות בהן. מברשות שמשמשות למוצרים נוזליים או קרמיים, כמו מייק-אפ או קונסילר, מומלץ לנקות לפחות פעם בשבוע. מברשות שמשמשות למוצרים יבשים ואבקתיים אפשר לנקות לעתים רחוקות יותר, אבל עדיין כדאי לעשות זאת לפחות כל שבועיים.

לסיכום

לדעת איך לנקות מברשות איפור ולשלב את המשימה הזו בשגרת הטיפוח שלכן זה חיוני לבריאות המברשות והעור שלכן. מברשות נקיות לא רק מבטיחות מריחה מושלמת של המייק-אפ, אלא גם עוזרות במניעת בעיות עור כמו אקנה. לאלה מכן שבטיפול נגד פצעונים, השימוש במברשות נקיות יכול למנוע גירויים מיותרים ופריחות. בביצוע הצעדים שפורטו למעלה, תוכלו לשמור על מברשות האיפור שלכן במצב מעולה, ולהאריך את חייהן כך שימשיכו לתפקד נהדר. ניקוי שגרתי של מברשות איפור הוא מאמץ קטן שמשיג תוצאות משמעותיות הן לאיכות האיפור שלכן והן לבריאות העור הכוללת.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.