ניקוי מצעים

המדריך המלא לניקוי מצעים יעיל

אחד מגורמי הבריאות החשובים ביותר היא שינה טובה. זו הסיבה שעלינו לוודא שכל מה שקשור בה ובסביבתה מתנהל על הצד הטוב ביותר. אנחנו נדאג למיטה ומזרן נוחים, לחדר שינה מאוורר מספיק וגם שקט ולעוד גורמים שונים שיעזרו לנו לקבל את שעות השינה האיכותיות שאנחנו צריכים. גורם נוסף שחשוב לא פחות הוא כלי המיטה שלנו – סדינים, ציפות וציפיות. יש להם השפעה מכרעת על הדרך בה אנחנו ישנים. כלי מיטה איכותיים יכולים לנדף זיעה בצורה טובה יותר ולהרגיש חמימים ורכים על עור הגוף. מצעים טובים יכולים להיות גם הוצאה לא קטנה ולכן חשוב לדעת כיצד לשמור עליהם לאורך שנים. במדריך הזה נעבור על כל הדגשים בכדי לעשות בדיוק את זה.

מצעים איכותיים לשינה בריאה

לאיכות הבד של המצעים שלנו יש השפעה על איכות השינה. נסו להימנע ככל הניתן מבדים סינטטיים שונים. זכרו שקיימים מצעים המותאמים יותר לחורף וכאלו שיתאימו לקיץ. מצעי חורף יהיו עבים יותר ועשויים מחומרים כמו פלנל או כותנה עבה. מצעי קיץ יהיו קלילים יותר ויכולים להיות עשויים מסאטן או שילוב עם כותנה קלילה. תוכלו לרכז רכישה של מצעים באתר Take a nap ובכך לחסוך בקניית כמה סטים לכל בני הבית לעונות השונות.

כיבוס מצעים

רצוי לכבס מצעים לפחות פעם בשבוע. בקיץ, או גם בחורף, אם אתם מרגישים שאתם מזיעים בצורה מוגברת, תוכלו לכבס את המצעים גם שש פעמים בחודש. לאחר ההסרה של המצעים, בדקו אם ישנם כתמים על המזרן או השמיכה. מי שמשתמש במגן מזרן, רצוי יהיה לכבס גם אותו בתדירות שלא נופלת מפעם בחודש. אם ישנם כתמים על המצעים עצמם, נקו אותם לפני הכביסה. ניתן להשרות את מקום הכתם במים או לשטוף עם מעט חומר כביסה ולשפשף נקודתית עד היעלמות הכתם.

את המצעים אנחנו נכבס בנפרד מכל כביסה אחרת. זה יעזור לשמור על הבד שלהם. אין להכניס יותר מדי מצעים למכונת הכביסה. בשביל ניקוי ויבוש נכונים הם צריכים מקום לזוז. תכנית הכביסה הרצויה תהיה בעלת הטמפרטורה הגבוהה ביותר האפשרית מבחינת התווית שעל המצעים. שימו לב שבמידה וישנם שני פריטים או יותר בעלי טמפרטורות שונות, תהיה זו הטמפרטורה הנמוכה יותר שקובעת.

רצוי לכבס עם חומר כביסה, נוזל או טבלית, שהוא ניטרלי מבחינת ריח. לריכוך הכביסה נשתמש בחצי כף חומץ או במרכך ייעודי ללא ריח. זאת בכדי להשאיר את המצעים נעימים וללא ריח שיפריע לישון עליהם, ולכביסה מושלמת שתשמור עליהם לאורך זמן.

יבוש מצעים

כיום, רצוי להשתמש במייבש כביסה. הדגמים המודרניים יותר הם מאד יעילים מבחינה אנרגטית ונותנים תוצאות מעולות. לפני הכניסה למייבש רצוי לנער את המצעים. זה יבטיח ייבוש טוב יותר ותוצאות נטולות קמטים עמוקים. ניתן להשתמש בכדורי צמר שיעזרו למצעים לשמור על הצורה וימנעו מהם להתכדרר בתוך המייבש. גם כאן, נוודא שאנחנו מכניסים רק מצעים לתוך המייבש. כביסה אחרת שנכניס יכולה לפגוע בסדינים או בציפות. ג'ינסים או סווטשירטים עם רוכסנים יכולים לגרום לחתכים קטנים במצעים ולקצר את חייהם.

גם בעת השימוש במייבש הכביסה זכרו להשאיר מקום למצעים לנוע בתוכו. מי שנוהג לגהץ את הסדינים יכול לכוון את המייבש כך שישאיר מעט לחות בתום התהליך. זוהי בדיוק כמות הלחות הדרושה לגיהוץ עצמו ומאפשרת תוצאה טובה יותר בפחות זמן.

 

אם תעקבו אחר ההוראות הפשוטות הללו תגלו שהמצעים שלכם נשמרים במצב טוב יותר לאורך שנים וגם התחושה המתקבלת מהם כאשר הם מוצעים על המיטה טובה יותר – הם נעימים למגע, מריחים מניקיון אבל לא בצורה מוגזמת והם נטולי פגמים או סיבים שנפרמים מהם.