תרסיס ספריי

חומרי ניקוי טבעיים

חומרי הניקוי שאנחנו משתמשים בהם כדי לנקות את הבית, מלאים בכימיקלים. קיימות דרכים מגוונות להחלפת חומרי הניקוי הכימיים בחומרי ניקוי טבעיים, אותם תוכלו להכין בבית מכמה חומרים פשוטים כמו חומץ, אבקת סודה לשתייה, לימון ואחרים. רוצים לנקות את הבית עם מינימום כימיקלים? ובכן, הכתבה הזאת היא לגמרי בשבילכם.

קצת על מרכיבי החומרים

לפני שתתחילו בתהליך הכנת חומרי הניקוי החדשים שלכם, חשוב שתבינו מדוע סודה לשתייה, חומץ ולימון הם המרכיבים העיקריים ברוב המתכונים להכנת חומרי ניקוי טבעיים ומדוע הם נהדרים לניקיון הבית:

אבקת סודה לשתייה – מלח חלש היעיל בניקוי אבנית ושומנים מסוגים שונים. החומר נמס במים ואף מנטרל ריחות לא טובים ומרחיק מזיקים.

חומץ לבן – חומר בעל תכונות אנטי בקטריאליות כך שבעזרתו ניתן להרחיק עובש וחיידקים. הוא נפלא להמסת שומנים ולשטיפת רצפות.

לימון – מסייע לניקוי יעיל והלבנה.

מתכונים להכנת חומרי הניקוי

ניקוי אבנית מהקומקום

בשימוש תדיר, נוצרת בתחתית הקומקום אבנית. על מנת להסיר אותה, מלאו את הקומקום במים, הוסיפו 2 כפות של אבקת סודה לשתייה וחצי לימון סחוט. הרתיחו את התערובת מספר פעמים ולאחר שתרוקנו את הנוזל, מלאו שוב את הקומקום עם מים נקיים והרתיחו על מנת לנקות את שאריות הלימון ואת אבקת הסודה לשתייה. כמו כן, מתכון חלופי הוא הרתחת מלח – לימון במי הקומקום. הקפידו לשים לב שלאחר ניקוי האבנית, אתם מסירים את שאריות החומר, אלא אם כן, אתם אוהבים את הקפה שלכם חמצמץ.

ניקוי כתמים מבדים ושטיחים

לא משנה אם נשפך לכם הקפה על השטיח או שגיליתם כתם על הריפוד או המזרון, קצת סודה לשתייה תוכל לפתור את הבעיה. פזרו אבקת סודה לשתייה על הכתם והשאירו אותה למשך שעתיים, אם מדובר בכתם מרדני, תוכלו להשאיר את החומר אפילו יותר. לאחר ההמתנה, שאבו בעזרת שואב אבק את האבקה. כמו כן, אבקת סודה לשתייה, תסייע להפיג ריחות לא נעימים על הספה והמזרון. נוסף לכך, בכדי לנקות ריפוד, יש להברישו בעזרת תערובת המורכבת ממעט חומץ עם מים.

נוזל לניקוי אסלות

במהלך השבוע, האסלה צוברת חיידקים רבים ויש לנקות ולחטא אותה לפחות פעם בשבוע. ערבבו בכלי זכוכית רבע כוס של אבקת סודה לשתייה וכוס חומץ. את התערובת, שפכו לאסלה ולאחר 10 דקות, שפשפו את דפנות האסלה עם מקל הניקוי המיועד.

נוזל לניקוי חלונות

על מנת ליצור את הנוזל הנ"ל תצטרכו לרכוש אלכוהול רפואי ובקבוק בעל משאבת התזה. קחו רבע כוס אלכוהול רפואי, חצי כוס של חומץ לבן והוסיפו להם 3 כוסות מים. העבירו את התערובת לבקבוק והשתמשו במטלית יבשה לטובת ניקוי אופטימלי.

פתיחת סתימה בכיור

ערבבו 2 כפות של אבקת סודה לשתייה וחצי כוס חומץ, ושפכו את התערובת לתוך פתח הכיור. על החומר הנ"ל, הוסיפו 4 כוסות של מים רותחים, מיד תתקבל תסיסה והסתימה המטרידה תיפתח.

חומר ניקוי למראה

על מנת לנקות את המראה משאריות אדי המקלחת ולכלוכים אחרים, יש לערבב רבע כוס חומץ עם 3 כוסות מים. את התערובת העבירו לבקבוק בעל משאבת התזה והשתמשו במטלית יבשה לניקוי.

 

התחילו לנקות את הבית בעזרת מרכיבים טבעיים, והימנעו משימוש בכימיקלים. זה קל להכנה, זמין בכל סופר והרבה יותר בריא!