מזוזה לא כשרה

מזוזה לא כשרה: מה אפשר לעשות?

מזוזה לא כשרה מוגדרת כמזוזה עם פגם ולכן נדרש להחליף אותה או לתקן. כיצד תוכלו לדעת שהמזוזה שלכם לא כשרה וכיצד רוכשים מזוזה חדשה וכשרה? על כך – במדריך המיוחד הבא.

מזוזה: כך תוכלו לדעת האם המזוזה בבית או במשרד אינה כשרה

אין ספק כי תהליך של התחדשות בבית הוא תהליך מבורך, אולם חלק משמעותי מתהליך החידוש של הבית צריך להתבצע בדגש על המזוזות המותקנות בבית. הסגולות של מזוזה בדת היהודית הן רבות. למעשה, בכל בית בישראל ניתן להבחין במזוזה המתוקנת על גבי הדלתות, אולם כאשר המזוזה פגומה מדובר באיסור חמור שעשוי להשפיע מאוד על התחושה האישית לצד ההגנה שהמזוזה מעניקה. בתהליך שיפוץ, לא פעם מתרחש מצב שבו המזוזה נפגמת כתוצאה מהליך השיפוץ, בין אם מדובר בצביעה מחודשת של הבית או בעבודות המתבצעות לטובת שיפוץ.

מה עושים במידה ונמצא כי המזוזה אינה כשרה?

שימו לב כי במידה והבחנתם כי קיים פגם בבית המזוזה או שהיא פתוחה, היא נחשבת ע"פ ההלכה כלא כשרה. לכן, אם אתם מבחינים כי המזוזה שלכם פגומה זה הזמן ליצור קשר עם חברה מקצועית המתמחה בתחום של מזוזות. דרך בדיקה של סופר סת"ם ניתן להבין האם נדרש לגנוז את המזוזה, ולהחליף אותה בחדשה. חשוב להסביר כי חל איסור חמור על זריקה של מזוזה לפח אלא נדרש להעביר אותה לבית הכנסת לטובת גניזה מסודרת. מדובר בגניזה המתבצעת ע"פ כללי ההלכה, כאשר לאחר מכן ניתן להחליף את המזוזה בחדשה, אותה ניתן להזמין דרך חנות מתמחה באינטרנט. מדובר בקדמה משמעותית ורבת עוצמה בתחום של מזוזות כאן בישראל, בשל האפשרות לבצע הזמנה של מזוזות כשרות שמגיעות ישירות עד לבית במשלוח מהיר ועם שימת דגש על בחינה מדוקדקת של המזוזה לפני המשלוח, כך שניתן יהיה להתקין אותה בביטחון מוחלט כי היא כשרה ונבדקה ע"פ כללי ההלכה החמירים ביותר. תהליך ייצור המזוזה הוא תהליך מדוקדק שמתבצע ע"י סופר סת"ם מומחה, ועל כן אם אתם מחליטים להחליף רצוי מאוד ליצור קשר עם חנות בעלת המלצות מוכחות בתחום כמו גם כזו שתדע לספק לכם את המזוזה במהירות, לצורך החלפה והתקנה של מזוזה חדשה.

כיצד בוחרים מזוזה חדשה?

במידה והמזוזה שלכם אכן אינה כשרה, השלב הבא בתהליך החידוש והשיפוץ של הבית הוא כמובן רכישה של מזוזה  כשרה. כיום, ניתן לבצע רכישה של מזוזות כשרות דרך אתרים מתמחים, כמו אתר מזוזה. באתר בכתובת  https://mezuza.co.il/ תוכלו לבחור מבין מגוון רחב של מזוזות איכותיות ויוקרתיות שנכתבו ע"י סופר סת"ם ונבדקו באופן מחמיר ע"פ כללי ההלכה. מדובר בדרך הקלה והפשוטה ביותר לטובת רכישת מזוזה אשר תעניק לבעלי הבית סגולות רבות כמו שמירה מעין הרע, שמירה ממחלות ושלום בית. שימו לב כי המגוון באתר הוא עצום ועל כן רצוי להתאים את המזוזה לסגנון העיצוב של הבית, מתוך מטרה כי המזוזה תשתלב בצורה מושלמת עם העיצוב אך גם תהיה מזוזה שמורה וכשרה שתחזיק מעמד לאורך שנים רבות.

החלפת מזוזה: חלק בלתי נפרד מכניסה לבית חדש

לסיכום, החלפת מזוזה היא חלק בלתי נפרד מכניסה לבית חדש (ולעתים חלק ממנהגי חנוכת הבית), בוודאי אם נמצא כי המזוזות הקיימות אינן כשרות. הקפידו לבצע את התהליך בצורה מסודרת ולהעביר את המזוזות לבית הכנסת לטובת גניזה כמו גם תאמו את התקנת המזוזה בסמוך לכניסה לבית, כחלק מחנוכת בית מרגשת שבמסגרתה ניתן יהיה להיכנס לבית החדש עם הגנה רוחנית עוצמתית.