מנקים את העולם ומתקנים אותו: הכירו את עמותת אחינועם בראשות האחים איל, משה ורפי אדרעי שפועלת למען הפריפריה בישראל

משפחת אדרעי היא משפחה שורשית שנולדה וצמחה בעיר צפת. מתוך הסיפור האישי ומאבק ארוך שנים למען החברה הישראלית, החליטה המשפחה להקים עמותה בשם עמותת אחינועם אשר פועלת מזה שנים רבות למען צמצום אי השווין וכן יצירה של מערכת תמיכה בבני ובנות נוער המתגוררים באזור הפריפריה, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר לפעילות חברתית שתוביל ליצירה של חברה שוויונית וכן לחיזוק של דור העתיד בישראל. אם עדיין לא שמעתם על פעילות העמותה, עכשיו זה הזמן.

עמותת אחינועם – עשייה ארוכת שנים למען ערי הפריפריה

את עמותת אחינועם הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי, מתוך חובה מוסרית לסייע לבני נוער המתגוררים באזור הפריפריה להגשים את עצמם, ואת הפוטנציאל הגלום בהם. על מנת להוציא לפועל את החזון, החליטו המייסדים להקים שורה של תוכניות פורצות דרך שהצליחו לסייע לאלפי בני נוער להתמודד עם הקשיים ואף לנפץ את תקרת הזכוכית, כל זאת בזכות תוכניות כמו תוכנית ליווי ארוכת טווח שמתבצעת החל מגיל 16 ועד להשתלבות בשוק התעסוקה, חלוקה של מלגות, קידום שיפוץ של מבנים כמו ספריות בעיר צפת לצד חלוקה של מחשבים מחודשים בעקבות פרוץ מגפת הקורונה ומעבר ללמידה מרוחקת. לאור ההצלחה של התוכניות הללו, זכתה העמותה לגיבוי מלא מצד הרשויות כמו גם גורמי הרווחה אשר רואים בפעילות כחלק בלתי נפרד מיצירה של שווין כמו גם חינוך איכותי יותר.

 

 

לא משאירים אף ילד מאחור

באתר הרשמי של העמותה ניתן לראות תגובות אוהדות מצד משפחות כמו גם בני נוער שלקחו חלק בתוכניות אותן מקדמים המייסדים רפי אדרעי מעמותת אחינועם, איל אדרעי וכן משה אדרעי ביחד עם עשרות מתנדבים בכל רחבי הארץ. בזמן פרוץ מגפת הקורונה קיבלה העמותה זרקור תקשורת משמעותי בעקבות  חלוקה של אלפי מחשבים מחודשים או חדשים בעבור בני ובנות נוער בסיכון, וזאת לאור ההחלטה אודות מעבר ללימודים מרחוק. בעקבות הבקשות הרבות החלו המייסדים ביחד עם המתנדבים לאסוף מחשבים מכל רחבי הארץ, ובכך להוביל ליצירה של שווין הזדמנויות גם בעת תקופה מאתגרת כמו התקופה הזו. התגובות לצד התמיכה מהווים נדבך נוסף מעשייה חברתית מבורכת שמתרחשת בערי הפריפריה, ועתידה להתרחב גם לערים נוספות.

קידום שווין הזדמנויות – אג'נדה חברתית ראשונה במעלה

האג'נדה החברתית של עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, איל אדרעי ומשה אדרעי היא ליצור שווין הזדמנויות בחברה הישראלית. המטרה של העמותה היא לקדם את בני הנוער ולתמוך בהם, כחלק מהבנה כי ללא עשייה חברתית ענפה ישנו קושי גדול לספק לאותם בני נוער את אותן ההזדמנויות כפי שמקבלים בני נוער ברשויות במרכז הארץ. הנושא הזה הוא אחד מהנושאים החשובים ביותר על סדר היום, ועל כן פועלים בעמותה ביחד עם המתנדבים בכל ימות השנה ועם שימת דגש על קידום של תוכניות ארוכות טווח שמצליחות להוביל ליצירה של שינוי ממשי, כפי שניתן לראות באתר הרשמי של העמותה.

לסיכום

עמותת אחינועם פועלת מזה שנים רבות למען הפריפריה בישראל. המייסדים שנולדו וגדלו בעצם בפריפריה רואים בעשייה הזו כחלק בלתי נפרד מהחובה של כל ישראלי לסייע בעבור האחר, ועל כן פועלים המייסדים ביחד עם המתנדבים באמצעות קידום של תוכניות שעליהן ניתן לקרוא בהרחבה דרך האתר, ובהתאם לכך אפילו לקחת חלק בעצמכם – ובכך להצטרף לעמותה מצליחה ובעלת השפעה אדירה על החברה הישראלית.