אחרי שהאורחים הלכו: איך מנקים את המנגל הביתי?

על האש הוא אירוע קיצי פופולרי שמחבר משפחות וחברים לסעודות טעימות. ריח הבשר הצלוי והטעמים המדהימים הופכים את העל האש לחוויה בלתי נשכחת. כדי שהמנגל שלכם יישאר נקי ובטוח לשימוש, חשוב לנקות אותו באופן קבוע. במאמר זה נלמד אתכם איך לתחזק את המנגל שלכם כמו שצריך. אז קחו את הסינר שלכם, ובואו נתחיל!

משלוחי בשר עד הבית: חשיבות הצלייה הנקייה

לפני שנתחיל בתהליך הניקוי, כדאי להזכיר את המגמה ההולכת וגוברת של משלוחי בשר איכותי עד הבית. עם הנוחות של הזמנת בשר באינטרנט, משקי בית רבים מקבלים בשרים באיכות גבוהה שנשלחים עד לפתח ביתם. המשלוחים של הבשר האיכותי מבטיחים שהצלייה שלהם במנגל תהיה נקייה ואיכותית גם היא. צלייה נקייה לא רק משפרת את טעם המזון שלכם, אלא גם מבטיחה שהוא בטוח לצריכה. הצלייה של הבשר האיכותי מבטיחה שלא יהיו שכבות שומן שרופות או חלקים אחרים שיקשו על ניקיון המנגל שלכם בסיום הארוחה. בקישור זה תוכלו למצוא משלוחי בשר עד הבית באיכות מובחרת ונקייה.

אילו חומרי ניקוי דרושים?

עכשיו, אחרי שהבטחתם את איכות הבשר והשמירה על המנגל , כדי שתוכלו להתחיל בתהליך הניקוי, השלב הבא הוא להבין מהי האספקה הדרושה לניקוי יסודי של המנגל. תזדקקו ל:

  • מברשת גריל: השקיעו במברשת גריל איכותית עם זיפים חזקים להסרה יעילה של לכלוך ושאריות מזון מהסורגים.
  • מגרד גריל: מגרד יכול להיות שימושי להתמודדות עם פסולת קשה ותקועה.
  • מי סבון חמימים: מלאו דלי או כיור במים חמימים והוסיפו כמה טיפות של סבון כלים.
  • כרית קרצוף או ספוג לא שוחקים: השתמשו בהם כדי לנקות את החלק החיצוני של הגריל ומשטחים אחרים שאינם מפלדת אל-חלד.
  • כפפות חד פעמיות: הגנו על הידיים מפני שומן ולכלוך.
  • שקיות אשפה: דאגו לכמה שקיות זבל בהישג יד להשלכת חומרים מלוכלכים.
  • אופציונלי: מנקה גריל או חומרי ניקיון חזקים יותר כמו מסיר שומנים. אם הגריל שלכם מלוכלך מאוד, תוכלו להשתמש במנקה גריל מיוחד או במסיר שומנים.

שלב 1: בטיחות לפני הכל

לפני שאתם מתחילים לנקות, ודאו שהמנגל שלכם התקרר לחלוטין. לעולם אל תנסו לנקות גריל חם מכיוון שהוא עלול להוביל לכוויות או לפציעה. נתקו את מיכל הגז אם מדובר במנגל גז או וודאו שכל הפחמים כבויים לחלוטין.

שלב 2: הסרת הרשת

ראשית, עליכם להוציא את הרשת או את סורגי הגריל. אלה הם המרכיבים הבאים במגע ישיר עם המזון שלכם והם נוטים לצבור שומן ושאריות יותר מכל חלק אחר של המנגל.

 

 

שלב 3: לגרד ולהבריש

בעזרת מגרד הגריל והמברשת, מגרדים חלקיקי מזון גדולים ושאריות מהסורגים. הקפידו להיכנס לפינות ולקצוות שבהם ההצטברות נפוצה. עבור שאריות עקשניות, ייתכן שיהיה עליכם לשים קצת מסיר שומנים נוסף כדי להורידן.

שלב 4: השרו את הרשת

מלאו דלי או את הכיור במי סבון חמימים והטביעו את רשת המנגל. השרו אותה לפחות 15-30 דקות. זה יעזור לשחרר את כל הזוהמה שנותרה בין החריצים.

שלב 5: נקו את הפנים

בזמן שהסורגים מושרים במי הסבון, השתמשו במברשת הגריל שלכם כדי לנקות את פנים המנגל. שימו לב למבערים, למסיטי החום ולכל משטח נגיש אחר. הסירו כל פסולת שנותרה, והשתמשו במגרד עבור כתמים עקשניים יותר.

שלב 6: שטיפה וייבוש של הרשת

לאחר ההשרייה, שטפו היטב את הרשת במים נקיים כדי להסיר שאריות סבון. יבשו אותה עם מטלית נקייה או מגבות נייר.

שלב 7: רוקנו ונקו את תבנית הלכלוך

יש להשליך את כל השומן והפסולת שהצטברו מתבנית הלכלוך לשקית אשפה. שטפו את התבנית במי סבון חמימים ובספוג או במשטח קרצוף. יש לשטוף ולייבש היטב.

שלב 8: נקו את החלק החיצוני

בעזרת פד קרצוף או ספוג שאינם שוחקים, נקו את החלק החיצוני של המנגל שלכם. שימו לב לכל המשטחים והידיות מנירוסטה. נגבו את החלק החיצוני במטלית נקייה ולחה כדי להסיר שאריות סבון או חומרי ניקוי אחרים.

שלב 9: הרכיבו מחדש את הגריל

ברגע שהכל נקי ויבש, הרכיבו מחדש את רשת המנגל ואת תבנית הלכלוך.

שלב 10: בדקו את הגריל

לפני הצלייה הבאה שלכם, חממו את הגריל לחום גבוה למשך כ-10-15 דקות כדי לשרוף את השאריות שנותרו ולוודא שהגריל שלכם בטוח לבישול.

שלב 11: תחזוקה שוטפת

כדי לשמור על המנגל שלכם במצב מעולה, הפכו את הניקיון לחלק קבוע משגרת הצלייה שלכם. לאחר כל שימוש, הברישו את הרשת כשהיא עדיין חמימה, ורוקנו באופן קבוע את תבנית הלכלוך כדי למנוע הצטברות שומן.

לסיכום

שמירה על המנגל הביתי שלכם נקי היא חיונית לא רק לבטיחות המזון אלא גם לאריכות ימים וביצועים של הגריל שלכם. עם חומרי הניקוי הנכונים וגישה שיטתית, תוכלו להבטיח שהמנגל שלכם תמיד מוכן לספק ארוחות טעימות למשפחה ולחברים. לכן, בין אם אתם צולים המבורגרים, סטייקים או עוף, עקבו אחר שלבי הניקיון שפורטו במאמר זה, כדי לשמור על המנגל שלכם במצב מצוין.